آینده قیمت قطعات کامپیوتر چه خواهد بود؟

بدون شک دنیای کامپیوتر دنیای بزرگ وگسترده ایست و برای هر عاشق تکنولوژی داشتن یک ابزاری به نام کامپیوتر  برای وارد شدن به این عرصه  ضروری است .

کامپیوتر میتواند یک پاکت پی سی باشد یا یک تلفن همراه, یک تبلت باشد یا یک لپ تاپ . تمام گزینه های فوق کامپیوتر یا  رایانه  هستند چرا که تمام آنها از واحد های کوچکتر رایانه ای ساخته شده اند که ما  بنا به نیازمان یک یا چند تایی از آنها داریم .

بحث ما در مورد قیمت قطعات کامپیوتر بوده و منحصرا به آن خواهیم پرداخت.

آینده قیمت قطعات کامپیوتر چه خواهد بود؟

این سوالی است که ذهن خیلی از دوست داران تکنولوژی را به خود درگیر کرده .مبحث ما درمورد قیمت این کالای دوست داشتنی است که این روزها سر به فلک کشیده و دغدغه  خیلی از کاربران و مشتریان این حوضه  شده است.

از یک طرف قیمت دلار که رکن اصلی قیمت آن محسوب میشود و از یک طرف نبود شرکت های داخلی برای تولید آن یا بهتر بگوییم عدم توجه به بومی سازی این صنعت بزرگ تاکنون , موجب شده با هر نوسان در قیمت ارز , تغییر قیمت این کالا ها را شاهد باشیم.

از حق نگذریم , هستند تولید کننده های بومی که در حال تولید محصولات کامپیوتری در ایران می باشند .

ولی  برای حجم تقاضا در این بازار یا گستردگی محصولات آن حرفی برای گفتن ندارند و این مشکل برطرف نخواهد شد مگر با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی و صد البته حمایت صد چندان  دولت در این حوزه .

از تمام مشکلات که بگذریم باید اینگونه نتیجه گرفت که چون متاسفانه این کالا در انحصار شرکت های بزرگ خارجی است , قیمت گذاری بر اساس قیمت ارز انجام میشود و هرگونه تغییر در قیمت عرض با  افزایش قیمت این قطعات همراه است.

تعطیل شدن شرکتها به دلیل شیوع کرونا عامل گرانی قطعات کامپیوتر است.

با شیوع این ویروس و به تعطیلی کشاندن شرکتها وقفه بزرگی در عرضه وتقاضا بوجود آمده که باعث خالی شدن کالا در بازار شده و وارد کنندگان این کالا ها را نیز با مشکل روبرو کرده است .میتوان این ویروس منحوس را یکی از عوامل اصلی این موضوع برشمرد.

با در نظر گرفتن تمام موارد میتوان این گونه نتیجه گرفت.

در خوش بینانه ترین حالت با باز شدن مرز تجاری کشورها ,واردات این کالا ها نیز از سر گرفته می شود و با تثبیت قیمت ارز ,از نوسانات قیمت نیز کاسته می شود . باید امیدوار بود و نظاره کرد.